Yürüyüş için ne tür spor giysiler uygundur?

Okunma: 274 | Yazan: | Tarih: 21.06.16 | Kategori: Moda |

Spor yaparken giydiğimiz kıyafetlerin iklim şartlarına uygun olması birinci koşuldur. Eğer yaz aylarındaysak kısa kollu tişörtler , penye şortlar veya penye dışında pamuklu  kumaşın dışında günümüzde çok tercih edilen coolmax ve dryfitle adlandırılan teri dışarı veren teknolojik kıyafetler tercih edilebilir. Bunun yanı sıra giydiğimiz ayakkabı seçimide çok önemlidir. Eğer yağmurlu bir havada yürüyorsak deri bir ayakkabı yani içerisine su geçilmeyecek tarzda veya gore tex şeklinde bir ayakkabı tercih edilebilir. Eğer yazın yürüyorsak fileli hava alabilen ayağımızın rahat ettiği içeride oluşan teri dışarı verebilen  bir ayakkabı tercih etmemiz uygundur.

Eğer spor yapacağımız ortam şehir ortamı sahil ve spor salonu değilse kayalık bir zeminde yapacaksak doğal bir parkursa seçiceğimiz ayakkabı zemininin sert olması bastığımız zeminden ayağımızın etkilenebilme oranını azaltacaktır. O yüzden seçtiğimiz ayakkabının tabanı ayağımıza uygunluğu çok önemlidir.

Yaz aylarında seçtiğimiz ayakkabının fileli olması ayakta oluşabilecek ısıyı dışarıya verebilmesi terlemeyi önleyebilmesi açısından fileli olması önemlidir. Yürüyüşte seçtiğimiz ayakkabının yürüyeceğimiz mekana ve hava şartlarına uygun olması önemlidir.

İsmail TOSUN
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 Oy cast)
Yürüyüş için ne tür spor giysiler uygundur?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Yorumlar

Yorumlar
Benzer yazılar


  Geleceğin Şarj Cihazı

  Şarj kablolarında devrim yaratacak bir buluş...

  27 Haz 2016 tarihinde yazılmış, 429 defa okunmuş.


  Kırmızı Pabuçlar

  YARIŞMANIN KAZANAN HEDİYESİ Eşinize sevgilinize arkadaşınıza eğlenceli...

  20 Eyl 2015 tarihinde yazılmış, 449 defa okunmuş.YORUM YAPIN