Sarı renk zeka ve zihin faaliyetlerinin rengidir. Umuda teşvik eder ,insanı mutlu eden bir renktir. Vizyonu,düşüncelerimizi genişletir. Çünkü sarı renk ışık olarak en yüksek ışığa sahip olan renktir.Solar plexus çakra ile çalışır ve geniş bir enerji alanıdır. Sistemde karaciğer, mide,pankreas,bağırsaklarla ile ilgili problemlerde sarı renk hakimdir. Zeka ve zihin faaliyetlerini geliştirdiği gibi insanın moralini çok yüksek tutar. Moral verir, moral aşılar. Umut verir.

Sarı rengin odaklanmayı kolaylaştırıcı etkisi vardır. Çünkü zeka ve zihin faaliyetlerini etkilediği için dikkatiniz hep sarı noktasında toplanır. Kendinize çeki düzen verirsiniz ve dikkat olarak sarı noktasında birikim yaparsınız. Öğrenmeniz kolaylaşır. Sarı renkli bir insan gördüğünüz zaman bunun alçak gönüllü, araştırmaya ve zekaya önem veren, umut rengi, yapıcı olduğunu gösterir. Fakat fazlası da sinirlilik ,asabiyet, sorumsuzluk, dejenerasyon rengidir. Söz verip yapmama eğilimi gösterir.

Baktığınız zaman gözle görülen ilk renk sarıdır. Dikkat rengidir o yüzden taksilerde sarı renktedir. Dalga boyu olarakta dalga boyu yüksek titreşimi düşüktür.

zeynep SOYLU