Mevsime göre bahçe bakımında yapılan hatalar hangileridir?

Okunma: 92 | Yazan: | Tarih: 07.01.14 | Kategori: Genel |

fake ray bans
spyder ski jackets

 

[highlight]Yaz aylarında [/highlight]bitkilerin yer değiştirmesi bitkilerin direkt ölümü demektir. Çünkü bitkilerin bu mevsimde güneşle karşılaşması ve köklerin hava alması bitkilerin kendilerini toparlamasını imkansız kılmaktadır. O zaman yaz aylarında bitkilerin yer değişikliği veya sökülüp saksıya alınması gibi işlemlerin yapılmaması gerekir. Bunun dışında yaz aylarında yoğun bir gübreleme bitkilerin yine sıcaktan bunalmış ve kendisini dinlendirmeye alan , sürgünlerini azaltan bitkilerin tamamen ölmesine sebep olur.

[highlight]Kış aylarında[/highlight] tropikal bitkilerin korunmaya alınmaması veya sardunya gibi çok yıllık ama eksi 4 derece gibi soğukluklarda ölen bitkilerin tamamen donmasına sebep olmaktadır.

[highlight]Sulama [/highlight]yaz aylarında özellikle güneşin en yoğun saatlerinde yapıldığı zaman yaprak ve bitkinin formunun bozulması gibi şeylere sebep olacağı gibi çimlerde yanmanın yanı sıra mantari hastalıklara ve haşerelerin hızla üremesine sebep olmaktadır. Bunun dışında güneş isteyen bitkiyi gölgeye , gölge seven bitkinin güneşe dikilmesi istenilen verimi almamamıza sebep olur.

zeynep SOYLU
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 Oylar cast)

Yorumlar

Yorumlar
Benzer yazılar


  İngilizce Tabu

  Bu ürün ile “ingilizce biliyorum ama...

  26 Eyl 2015 tarihinde yazılmış, 284 defa okunmuş.


  Evlenme teklifi ne zaman

  Aşkın ilk dönemleri vücudun hormonların etkisinde...

  03 Eyl 2015 tarihinde yazılmış, 159 defa okunmuş.YORUM YAPIN