Fenerbahçe başkan adayı Mehmet Ali Aydınlar, olağanüstü seçimli genel kurul öncesi bugün bir basın toplantısı düzenledi. Aydınlar, yarın kapılacak olağanüstü seçimli genel kurul öncesi bugün yaptığı basın açıklamasına şöyle başladı:
“Bugün hepimiz kabul etmeliyiz ki Fenerbahçe sadece bir kulüp değil, sivil toplum kuruluşundan da büyük bir güç. Kongre üyelerimizin üzerinde büyük bir sorumluluk var. Değerli kongre üyelerimizi bilgilendirmek açısından bu toplantıyı düzenliyorum. Fenerbahçe sadece bir kulüp değildir. Bir kulüpten çok daha fazlasıdır. Fenerbahçe’nin sorunu, Türk sporunun, Türk insanının sorunudur. Büyüklüğümüz bizlere bir sorumluluk yüklüyor. Biz örnek olmalıyız, öncü olmalıyız, yenilikçi olmalıyız, ilk olmalıyız.”

“FENERBAHÇELİLER’İN KULÜBÜ YENİDEN DÜZLÜĞE ÇIKARMAK İÇİN HAZIR OLDUĞUNU GÖRÜYORUM”
“Fenerbahçe kavgayı, sığ çekişmeleri hak etmiyor” diyen Mehmet Ali Aydınlar, “Ben bir Fenerbahçeli olarak sorumlu hissediyorum. Fenerbahçeliler’in de kulübü yeniden düzlüğe çıkarmak için hazır olduğunu görüyorum. Gizlenilen bazı gerçeklerin Fenerbahçeliler tarafından bilinmesini istiyorum. Fenerbahçe kavgayı, sığ çekişmeleri hak etmiyor. Düşmanlar yaratarak, acı gerçeklerin saklandığı bir bakış açısını hak etmiyor. Fenerbahçe sadece gelişimi ve başarıyı hak ediyor. Fenerbahçe kısır bir döngü arasında. Her başarısızlıkta, sorumluluktan kaçmak için suni gündemler oluşturuyorlar” şeklinde konuştu.

“KULÜBÜMÜZÜN İÇİNDE BULUNDUĞU MALİ DURUM BELİRSİZ RAPORLARLA GİZLENİYOR”
Kulübün maddi durumu ile ilgili yaptığı açıklama ise Aydınlar, “Kulübümüzün içinde bulunduğu mali durum belirsiz raporlarla gizleniyor. İç denetim için özel bölüm kuruluyor, sonra kaldırılıyor. Sorunlar erteleniyor. Borcun 1 milyarı aştığı konuşuluyor ve çıkmış banka Fenerbahçe’ye kuracağım diyor. Hisse senetleri teminat olarak verilmiş durumda. 25 Ağustos 1988 yılında Faruk Ilgaz Tesisleri’nde yapılan mali genel kurula kadar Fenerbahçe bir tek banka kredisi kullanmamış. Başkan kullanmak için yetki istiyor, o kongrede ben karşı çıktım, iddialar tartışmalar oldu. Fenerbahçe’yi 5 milyon 700 bin Euro borçla devraldı, ‘o borç ile devredeceğiz’ dedi. Pazartesi kongreyi kaybettiğinde 5 milyon 700 bin Euro borç ile devredecek misin, etmeyecek misin? Mali durumdaki belirsizlik anti demokratik yönetimin eseri.

zeynep SOYLU