Samsun’da hayvan otlatırken kimliği belirsiz kişinin tüfekle ateş açması sonucu kafasından vurulan 11 yaşındaki ortaokul öğrencisi, yaralanarak hastanelik oldu. Olay, Tekkeköy ilçesinin Aşağıçinik 19 Mayıs Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, ortaokul 6. sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Soner Pelit, hafta sonu tatili olduğu için koyun otlatan babası Recep Pelit’in yanına yardıma gitti. Baba Recep Pelit, kısa bir süre için koyunları oğluna emanet edip kahvaltı yapmak için evine gitti. Kimliği belirsiz kişi tarafından av tüfeğiyle açılan ateş sonucu kafasından vurulan Soner Pelit, evine giderek olayı ailesine haber verdi. Ambulansla Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Soner Pelit, tedavi altına alındı. Çekilen tomografi filminde tüfekten çıkan saçmanın Soner Pelit’in alnında kaldığı tespit edildi. Soner Pelit, “Hayvanları otlatırken tüfek sesi duydum ve ardından acı hissedip kafamda kan akmaya başladı. Korkup eve gittim” dedi.
Baba Recep Pekit ise “Oğulum Soner ortaokulda öğrendi. Hafta sonu tatili için yanına geldi. Bana yardım etmek istedi. Ben kahvaltı yapmak için yanından ayrılıp eve gittiğimde peşimden olay olmuş. Kimin ateş ettiğini görmemiş” diye konuştu.
Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri ile Tekkeköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

zeynep SOYLU