Küçük göğüs uçlarının ameliyatla büyütülmesi çok talep alınan bir şikayet değildir. Ama yapılabilir. Temelde en doğru dolgu yöntemi insanın kendi vücudundan elde edilen dokularla yapılan dolgu yöntemidir. Bu bağlamda da meme ucunun altına hastanın kendi yağ dokusu ya da kendi deri altı dokusunun kokteyl şeklinde verilmesi uygulamaları yapılabildiği gibi dışarıdan temin edilen yüzde kullanılan dolgu maddeleri ile bunu sağlamak ta mümkündür.

O bölge çok önemli bir bölgedir. Emzirmede hayati önemi olan bir bölge olduğu için özellikle doğum  yapmamış ve emzirmemiş hastalarda o bölgeye estetik anlamda müdahale etmek bu amaçla çok uygun değildir.

Yapılacak olan müdahale lokal anestezi ile  yapılabilir bir müdahaledir. Yaklaşık her bir meme için 15-20 dk kadar süren bir müdahale olarak kabul edilebilir. Doğum yapmış bundan sonra doğurmayacak hastalarda her ne kadar güvenle kullanılabilir olmasına rağmen genellikle doğum yapmış ve emzirmiş hastalar da meme başı küçüklüğü çok fazla karşılaşılan bir durum değildir. Çünkü emziren hastaların genellikle meme başları küçükten ziyade daha büyük olmaktadır ve küçültme talebiyle gelmektedir.Ama genelde hiç doğurmamış kişilerde bazen bu talep olabilmektedir.

zeynep SOYLU