Lal tansiyon ile birlikte kalp sorunu yaşayan kişilerde son derece faydalı olan taşlarda bir tanesidir. Kalbe ve damar sistemine çok iyi geldiği bilinir. Lal ‘i genel bir vücutta baktığımızda damar sistemi,kan damarları ve yüksek tansiyonla birlikte seyreden kalp problemlerinde çok rahatlıkla alternatif  bir tedavi şekli olarak kullanabilirsiniz. Bypass lardan sonra kalp krizlerinden sonra veya kalp ile ilgili çeşitli organ rahatsızlıklarında sonra kullanabileceğimiz gibi kalbe bağlı damarlarla ilgili olabilecek bir problemlerde de tedavinize alternatif olarak çok rahatlıkla alabileceğiniz uygulayabileceğiniz bir taştır. Takma günü cumartesidir. Tercihen cumartesi ilk takmaya başlamak gerekir. Deniz tuzu ile sulandırılmış bir miktar suda öncelikle taşı resetleyip enerjisini bize uyumlu hale getirdikten sonra sabah saatlerinde takmayı tercih edersek çok daha yüksek oranda faydasından yararlanabilirsiniz.

Safir de yine kalbe ve böbreklere çok iyi gelen bir taştır. Safirin taş olarak bir kaç tane renk çeşidi vardır. Mavi safir, sarı safir ve daha şeffaf ve saydam olarak bilinen saydam safiri sayabiliriz. Kaynaklara bu farklı renklerdeki safir taşların özellikler ile ilgili çok çeşitli durumlar söz konusu olsada genel olarak tüm safirler böbrek ve kalp rahatsızlıklarında faydası olan taşlardan bir tanesidir. Takma günü eğer kalp veya böbrek için kullanacaksak çarşambadır. Ama kemikler veya damarlar üstüne kullanacaksak mavi safir tercih ediyorsak cumartesidir. Sarı safiri kullanacaksak cuma günü takmak durumundayız.

Bunun dışında kırmızı mercan yine kalple ilgili rahatsızlıklar için önerilen taşlardan bir tanesidir. Kırmızı mercan özellikle kanla çok bağlantılı bir taştır.Dalak,kalp ve kan sistemimiz ile ilgili son derece faydalı enerjileri vardır. Takılma günü salıdır. Takmadan önce mutlaka deniz tuzu ile sulandırılmış bir miktar suda  bekletilip arındırılıp ondan sonra takılması çok daha faydalı olur. İlk takmak içinde salı gününü beklemeniz veya tercih etmemiz çok yerinde bir karar olur. Kırmızı mercan hem kanla ilgili problemlerde kansızlıklarda anemilerde çok faydalı taşlardan biri hem de direkt kalbe rahatlatıcı kalple ilgili rahatsızlıklarda destek verici etkileri daha yüksektir. Kadınların kırmızı mercan takması erkeklere göre biraz daha fazla tercih ediyoruz.

zeynep SOYLU