İslam da Kadının Yeri

Okunma: 58 | Yazan: | Tarih: 07.03.14 | Kategori: Genel |

 İslam onlara büyük saygı vermiş çünkü Bugün kadınlar bizim toplumda yüksek bir yere tadını çıkarıyor. Yakın geçmiş kadınlarda erkeklerden aşağı kabul edildi. Onlar, sosyal hayatta yer almaktan men edildi. Faaliyetlerinin kendi küre yerli iş sınırlıydı. 19. yüzyıla kadar kadınların kocalarının evlerin hizmetçileri olduğuna inanılırdı. O günlerde kadınların siyasal ve toplumsal yaşamda ve yönetiminde rol almak için izin verilmemiştir. 
Son zamanlarda kadınlar çok daha fazla ve daha önemli rol almaya başladı.Bazı bakımlardan yaşam küreleri erkekleri geçmektedir. Ofis ve sanayi spor entelektüel ve sanatçı takipçiliği konusunda kadınların yeni bir rekoru var. Bunlar öğretmenler ve hemşireler kuyumcu gibi ünlü şair ve yazar bizim ayrıcalığını istila amacıyla kendi seks görevlerini yapmamışlar iki yüzyıl onların yiğitliği siyasete beceri ya da öğrenme gibi başarıları vardır. Bugünkü kadınlar ne yapıyor. Toplumda ki yerini tadını çıkarıyor. Onlar geçmişte bunları asla düşünemezdi bile. 
Kadınların erkeklerle rekabeti yoktur. Mesleklerde ,yaşamda hukuk erkeklerle eşitliğini ortaya koymuştur. Kadınlardan polis ve askeri memurlar vardır. Hava hostesler gibi ,katip  gibi işlerde çalışmaktadır. Hatta Pakistan’da bile kadın sporcular yazarlar, liderleri, yöneticileri var.  Hukukta kadına ve erkeğe eşit bir statü verdi. Hemen hemen her demokratik ülkede kadınların oy kullanma hakkına sahiptir. Şimdi kadınlar devlet başkanı olabilme bir şans var . 


Kadınlar her iş için uygun değildir. Onlar hayatın zorlu görevlerini gerçekleştirmek için çok hassastır. Bir kadının gerçek büyüklüğü anne rolünde yatıyor. Bu haklı beşiği sallayan el dünyaya hakim söyleniyor.

 İslam toplumu kadın için çok saygın bir konum verir.Peygamber “Şüphesiz cennet annenin ayakları altında yatıyor”  diye söylemiştir.

zeynep SOYLU
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 Oylar cast)

Yorumlar

Yorumlar


Etiketler

Benzer yazılar


  İngilizce Tabu

  Bu ürün ile “ingilizce biliyorum ama...

  26 Eyl 2015 tarihinde yazılmış, 202 defa okunmuş.


  Evlenme teklifi ne zaman

  Aşkın ilk dönemleri vücudun hormonların etkisinde...

  03 Eyl 2015 tarihinde yazılmış, 91 defa okunmuş.YORUM YAPIN