İstanbul’da geçirdiği iki ayrı trafik kazasının ardından bacaklarını kaybeden şaire, Güngören Belediyesi evde bakım hizmetleri sahip çıktı. İstanbul’da 24 yaşında trafik kazası geçiren şair, bir bacağını kangren tehlikesi sebebiyle kaybetti. 2010 yılında bir trafik kazası daha geçiren şairin hayatı drama döndü. Yaşamını güçlükle sürdüren Muammer Baydere’nin yardımına Güngören Belediyesi’nin evde bakım hizmetleri ekibi koştu.
İstanbul Güngören’de oturan şair Muammer Baydere, 24 yaşında geçirdiği trafik kazasının ardından bacağında oluşan yaranın mikrop kapması sebebiyle kangren olma tehlikesi geçirdi. Bir bacağı kesilen Baydere, yaşamını kolaylıkla sürdürdü. Ancak 2010 yılında bir trafik kazası daha geçiren Baydere’nin sağlam olan bacağı da kullanamaz hale geldi. Tekerlekli sandalyeye mahkum olan Muammer Baydere’nin hayatı 2010 yılından sonra adeta drama döndü.Yaşadığı evinde güçlükle hayatını sürdüren Muammer Baydere’nin yardımına Güngören Belediyesi’nin evde bakım hizmetleri ekibi koştu. Belli aralıklarla Baydere’nin evine giden ekipler, evi baştan aşağı temizliyor. Aynı anda bir görevli Muammer Baydere’nin kişisel bakımını gerçekleştiriyor.

TEKERLEKLİ SANDALYEDE TELEVİZYON İZLİYOR, EKİP HARIL HARIL ÇALIŞIYOR
Camları silinen, bulaşıkları yakanan, saç ve sakal traşı gerçekleştirilen Muammer Baydere, evinin temizlendiği sırada tekerlekli sandalyesinde televizyon keyfi yapıyor. Yaşadığı dramları anlatan Baydere, “İlk kazamı 24 yaşında yaptım ve bir bacağımı kaybettim. Küçük bir yaranın mikrop kapması sonucu kangren oldum. Bacağımı kestiler. 2010 yılına kadar çok rahat bir şekilde hayatımı sürdürdüm. Barışık, pozitif, mutlu bir şekilde. 3 sene önce bir kaza daha geçirdim. Mevcut bacağımı kırdım. 2.5 sene sonra iyileştim ama bu seferde bacağım bükülmez durumda kalınca tekerlekli sandalyeye düştüm” dedi.Evde bakım hizmetinden çok memnun olduğunu belirten Baydere, “Bu hizmetten memnun olmakla birlikte benim için bir ihtiyaçtı. Gayet titizlikle yapılıyor. Samimiyetle güler yüzle yapıyorlar. Bu beni çok mutlu ediyor” diye konuştu.

zeynep SOYLU