Çocuk Atkı Modeli

Okunma: 526 | Yazan: | Tarih: 29.01.14 | Kategori: Örgü |

Kış aylarının vazgeçilmezi olan şeylerden bir tanesi  de hiç şüphesiz atkılardır. Özellikle çocuklar için gerekli olan atkı çeşitlerinden bir tane örnekte benden size anlatılacaktır.

4,5 no şiş, ,istediğiniz herhangi iki renk orlon iplikle başlıyoruz. 38 ilmek ile atkıya başlayabiliriz. Tabi daha geniş olmasını istiyorsanız ilmek sayısını arttırabilirsiniz. 15 satır beyaz orlonla bir ters bir düz gittikten sonra diğer renk orlon iple 2 satır bir ters bir düz devam ediyorsunuz. Ardından 2 sıra beyaz ve 2 sıra sizin seçtiğiniz renk orlon iple örgüye devam ediyorsunuz. Beyaz orlon iple tekrar 10 satır bir ters bir düz ördükten sonra aynı şekilde 2 satır halinde seçtiğiniz orlon iplikle şeritleri koyuyorsunuz . Ne kadar uzunlukta yapmak istiyorsanız beyaz iple bir ters bir düz devam edin. Diğer uca geldiğinizde baştaki 2 satırlı renkli orlon ip şeritlerini bu uca da yapıyorsunuz. Ardından uçlara ponponu dikiyorsunuz.

Ponpon yapımı için hangi büyüklükte istiyorsanız yuvarlak kesilmiş iki adet kartonu birleştirip ortasını deliyorsunuz. Önce beyaz orlon ipliği bu orta delikten geçirerek kartona sarıyorsunuz. Ardından seçtiğiniz diğer renk orlon iplikle deliği dolduracak şekilde beyaz ipliğin üstünden sarmaya devam ediyorsunuz. Sonra iki kartonu ayırıp ipleri düzgün bir şekilde kesiyorsunuz ve oluşan ponponu bağlıyorsunuz.

Evet bu kadar basit. Kolay gelsin.

zeynep SOYLU
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 Oylar cast)

Yorumlar

Yorumlar


Etiketler , ,

Benzer yazılar


  Kanaviçe Sevimli Tay

  Mükemmel bir kanavice örneğidir. Kanavice şablonunun...

  17 Eyl 2015 tarihinde yazılmış, 730 defa okunmuş.


  Puantiyeli Kazaklar

  Puantiyeli kazak satın almak form ve...

  21 Nis 2014 tarihinde yazılmış, 838 defa okunmuş.YORUM YAPIN