Bülent Arınç ”başpehlivan Gibiyiz” dedi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, 560 yataklı Manisa Şehir Hastanesi’nin temel atma törenine katıldı. Başbakan Yardımcısı Arınç, “Kırkpınar’da altın kemer sahibi başpehlivan gibiyiz” derken, Bakan Müezzinoğlu ise, “Onlar efsane üretiyor, biz eser üretiyoruz” diye konuştu.

Temel atma töreninde konuşan Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, “Tıbbın merkezi olmuş bu güzel şehre yakışan bir eserin temelini atıyoruz. Sultan Süleyman Han’ın sevdasını sevda bilir. Manisa’ya 21. yüzyılın en çağdaş şifahanesini inşa ediyoruz. AK Parti hükümeti olarak her şey insan için diyerek çıktığımız hizmet yolculuğunu aşkla, şevkle sürdürüyoruz. Geride kalan 11 yılda olduğu gibi bu gün de azmimizden, heyecanımızdan hiçbir şey kaybetmedik. Cumhuriyet tarihinin en büyük dönüşümlerini gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın her şeyin en iyisine layık olduğuna inanıyoruz. Tüm dünyanın gıpta ile baktığı dev eserler yükselmeye başladı. Şehir hastanemiz dev eserlere yeni katılacak bir halka olacaktır. Ülke genelinde yükselen bu yapılar son nokta değil, bundan sonra ortaya koyacaklarımız için yeni basamak olacaktır” dedi.

“ONLAR EFSANE, BİZ ESER ÜRETİYORUZ”

“En büyük şansımız sağlık sorunlarını bizzat yaşayarak tecrübe eden ve bu nedenle sağlığa son derece önem veren bir Başbakanımızın olmasıdır” diyen Bakan Müezzinoğlu, “Tüm dünyanın imreneceği hizmetleri yapmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki süreçte bakanlığımız önce insan, önce sağlık diyerek çalışmalara devam edecek. Bazı çevreler yapılan her hizmete karşı çıktıkları gibi şehir hastanelerimize de karşı çıkarak şehir efsaneleri üretiyorlar. Onlar efsane üretiyor, biz eser üretiyoruz. Eser üretmeye devam edeceğiz. Temeli atılıp çürümeye terk edilen havaalanlarının, fabrikaların, okulların ülkesiydi. AK Parti hükümetiyle birlikte Türkiye, dünya çapında projelerin birkaç yılda tamamlandığı bir ülke haline geldi” diye konuştu.

“DOĞUMDAN İTİBAREN SAĞLIĞIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Türkiye’nin sağlık alanında kendine has başarılarının olduğunu ve bu başarıların devamı için vizyonu geniş tuttuklarını dile getiren Bakan Müezzinoğlu, “Hastalanan vatandaşlara kara, hava, deniz ambulanslarımızla, halk sağlığı hekimlerimizle, bütün sağlık birimlerimizle hakları olan en iyi hizmeti vermek boynumuzun borcu. Ancak bizler vatandaşlarımızın hastalanmadan sağlıklarını korumanın

zeynep SOYLU