Trabzonspor’un Legia Varşova ile oynadığı maçın son dakikalarına yetişen Başbakan Erdoğan, maç sonunda da takımın soyunma odasına giderek futbolcuları tebrik etti. Trabzonspor’un Legia Varşova ile oynadığı maçın son dakikalarına yetişen ve maç sonunda bordo-mavili takımın aldığı galibiyeti ayakta alkışlayan Başbakan Erdoğan, maç sonunda da takımın soyunma odasına giderek futbolcuları tek tek tebrik etti. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ve futbolcular da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

MUSTAFA AKÇAY, “10 PUAN BİZİ YÜZDE 80 GRUPTAN ÇIKARIR”

Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay, maçın ardından futbolculardan Adrian ve Olcan Adın ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi. Akçay, maça başlamadan önce rakibin seyircisini arkasına alarak mücadele edecek olmasından dolayı biraz tedirgin olduklarını belirterek, “İlk devre rakibin gücüne karşı zorlandığımızı söyleyebilirim. Buda ilk yarıda rakibimizin önünde oyunu biraz daha geride kabul eden bir takım olmamızı gerektirdi. İkinci yarı bence rakibin etkin hareketlerine karşı koymaya başladık ve rakibi kendi sahasına doğru itmeye başladığımız anlar oldu. Bunu kontra atak koşularla destekledik ve iki gol attık. Yükselmeye yavaş yavaş başlayan takımımızın gücü bu maçta biraz daha üst noktaya çıktı. Kompakt yapıyı bozmadan oynamaya çalışıyoruz. Oyun karakterimiz zaman zaman göze hoş gelmeyen bir yapı gibi gözükse de biz oyuncularımıza uygun bir oyun yapısı olduğunu düşünüyoruz ve bunu sürdüreceğiz. Kazandığımız için mutluyuz. Rakibimize de ligdeki maçlarda başarılar diliyorum. Çok iyi ağırlandık. Hem seyircisine hem de kulübün işleyişinde görev alan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Akçay, gruptan çıkma ihtimallerinin yüzde 80 olduğunu belirterek, “Topladığımız, 10 puan kalan iki maçımız olmasına rağmen bizi gruptan yüzde 80 çıkaracakmış gibi duruyor. Ama oynanmış iki maç daha var. Futbol kendi içerisinde bir yığın sürprizi olan bir oyun. Biz iki müsabakayı da kontrollü bir şekilde geçmeye çalışacağız”şeklinde konuştu.

AKÇAY. “BAŞBAKAN ERDOĞAN, SOYUNMA ODASINDA OYUNCULARA, “SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ” DEDİ

Akçay, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın maç sonunda soyunma odasına gelerek kendilerini tebrik ettiğini de

zeynep SOYLU