Arokarya (Salon çamı ) nasıl sulanmalıdır?

Okunma: 220 | Yazan: | Tarih: 02.01.13 | Kategori: Genel |

 

[highlight]Arokarya [/highlight]genellikle kış aylarında dinlenmeye yaz aylarında da sürgün vermeye geçer. Bu nedenle kış aylarında daha az yaz aylarında daha sık sulama istemektedir. Bunu yaparken toprağı tamamen çamurlaşmış bir halde bırakacak bir sulamadan ziyade haftalık periyotlarda nem kontrolü yaparak yapılacak bir düzenli sulama ile toprağın sürekli nemli kalması sağlanmalıdır. Aşırı çamurlaşmış bir toprak özellikle ibreli olduğu için arokarya nın kısa sürede ölmesine sebep olacaktır.

Aşırı sulamaya maruz kalmış bir [highlight]arokarya [/highlight]da özellikle kök çürümesinin ve bitkinin hızla ölmesini engellemek için hem üstten hem de kenarlardan çamurlaşmış toprağı alarak yerine kuru toprak koyarak eğer mümkünse içi boş bir çok kalın olmayan boru yardımıyla fazla suyun buharlaşmasını sağlamak üzere bitkinin saksıya yakın dış kenarına batırarak buharlaşmasını sağlayarak bitki kökünün çürümesini engellemiş oluruz.

[highlight]Arokarya [/highlight]özellikle salon bitkisi olduğu için ve evlerde bakıldığı için ev sıcaklığına uygun olarak yine oda sıcaklığında bir su ile sulanmalıdır.

zeynep SOYLU
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 Oylar cast)

Yorumlar

Yorumlar
Benzer yazılar


  İngilizce Tabu

  Bu ürün ile “ingilizce biliyorum ama...

  26 Eyl 2015 tarihinde yazılmış, 488 defa okunmuş.


  Evlenme teklifi ne zaman

  Aşkın ilk dönemleri vücudun hormonların etkisinde...

  03 Eyl 2015 tarihinde yazılmış, 324 defa okunmuş.YORUM YAPIN