Fenerbahçe Spor Kulübü’nün eski yönetim kurulu üyesi ve 1907 Derneği’nin Başkanı Ali Koç, hafta sonu yapılacak olan Fenerbahçe Başkanlığına aday olmadığını söyledi. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün eski yönetim kurulu üyesi ve 1907 Derneği’nin Başkanı Ali Koç, hafta sonu yapılacak olan Seçimli Olağanüstü Genel Kurul’u öncesi Wyndam İstanbul Kalamış Marina’da basın toplantısı düzenledi. Kongrenin camiamıza yakışan bir şekilde geçeceğini belirten 1907 Derneği’nin Başkanı Ali Koç, “Bildiğiniz gibi ben Fenerbahçe’de son yönetim kurulu seçimlerinde affımı istemiştim. Fenerbahçe’miz için çok kritik bir dönemi yönetici olarak yaşadım. Bu zorlu süreçte Fenerbahçe’nin büyüklülüğünü farklılığını bir kez daha yaşadım ve bu camianın mensubu olmaktan gurur duydum. Çok büyük sıkıntıları olan bu camia, taraftarı sayesinde ekonomisini büyüterek arttı.

“DERNEĞİMİZ BU GÜNE KADAR FENERBAHÇE SEÇİM DÖNEMLERİNDE TARAF OLMAMAYA ÖZEN GÖSTERMİŞTİR”
Bu camiayı böylesine büyük kılan kutsal Fenerbahçe taraftarına saygılarımı iletiyorum” dedi. 1907 Fenerbahçe Derneği’nin kurulduğu günden bu yana tek amacı olduğunu vurgulayan Koç, “o amaç da Fenerbahçe Spor Kulübü desteklemek ve projeler üretmek. Derneğimizin tüzüğünde açıkça ifade edildiği gibi kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda sorumluluk almaya mecburuz. Derneğimiz bu güne kadar Fenerbahçe seçim dönemlerinde taraf olmamaya özen göstermiştir. Bu yüzden bir taraf seçmemiz söz konusu değildir. Kurulundan bu yana derneğimiz kendisi Fenerbahçe’nin bir düşünce kuruluşu olarak yansıtmıştır. Pek çok proje ile kulübümüzün geleceğine katkılar olmuştur. 1993-1997 yılında 11 milyon dolar bütçe oluşturarak basketbol şubesinin idaresini üstlendik. Fenerbahçelilerin alın teriyle inşa edilen stadımızda bir çok kombine sattık. Halka arz çalışmalarına aktif şeklide katıldık. 90 yıldır tescil edilmeyen Fenerbahçe Spor Kulübü ambleminin tescilline eşlik ettik. 3 milyon TL basketbol şubesine katkıda bulunduk ve daha birçok projede yer aldık” diye konuştu.

“MEHMET ALİ AYDINLAR İLE KİŞİSEL BİR SIKINTIM VE HUSUMETİ YOK”
Mehmet Ali Aydınlar ile ilgili açıkta ve özelde kişisel sıkıntım, husumeti olmadığını belirten Başkan Koç, “Buna mukabil, Fenerbahçe için de en iyisini yapmaya çalıştığından şüphem yoktur. Kişisel sorunum olsaydı 2012’de

zeynep SOYLU