27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü

Okunma: 146 | Yazan: | Tarih: 27.03.14 | Kategori: Genel |

1961 yılında Uluslararası Tiyatro Birliği (ITI)tarafından 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü olarak yaratılmıştır. Bu gün dünya tiyatro grupları  tarafından kutlanmaktadır.Uluslararası ve ulusal bir çok etkinlikler de yer almaktadır.

Amacı UNESCO tarafından kurulan ITI’nin “sahne sanatları bağlamında, dünya çapında bilgi ve uygulama alışverişini arttırmak, gelişim sürecinde sanatsal yaratıcılığın ve üretimin gerekliliği konusunda toplumsal bilinci uyandırmak, insanlar arasındaki barış ve dostluğun sağlanması ve artmasını gerçekleştirmek adına karşılıklı anlayışı geliştirmek, UNESCO’nun hedeflerine ulaşmasına katkıda bulunmak” gibi hedefleri, Dünya Tiyatro Günü’nde bir kez daha hatırlatılmaktadır.

Dünya Tiyatro Günü tiyatro dünyasındaki insanlar için sahne sanatlarının insanları bir araya getirici gücünü kutlamak, seyirciyle daha iyi bir iletişim kurmak ve insanlar arasındaki anlayış ve barışı arttırmak için bir fırsat olarak görülmektedir.

zeynep SOYLU
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 Oylar cast)

Yorumlar

Yorumlar
Benzer yazılar


  İngilizce Tabu

  Bu ürün ile “ingilizce biliyorum ama...

  26 Eyl 2015 tarihinde yazılmış, 427 defa okunmuş.


  Evlenme teklifi ne zaman

  Aşkın ilk dönemleri vücudun hormonların etkisinde...

  03 Eyl 2015 tarihinde yazılmış, 281 defa okunmuş.YORUMLAR

 • Frz Dmr yazdı:
  27 Mart 2014 - 10:18 AM

  tiyatrolar günü çok da bir tarafınızdamış gibi. siz şimdi kendinizi haberci falan mı sanıyorsunuz. bir tarafıyla gülesi geliyor insanın. ortaokul çocuklarının basın yayın köşesi bile sizinkinden daha kaliteli ve doğru. bu tarz meslekler yalakalık için yapılmaz. onurlu bir meslektir. lütfen kirletmeyin. doğru ve tarafsız yayın yapmayı öğrenin öyle gelin.

YORUM YAPIN